• XBOX ve PLAYSTATİON değerlendirmesi

  Bildiğimiz gibi teknoloji o kadar gelişti ki , sadece oyun konsollarından bile internete girmemiz mümkün.Herkes kaliteli ve parasına değer bir şey almak ister bu oyun konsolları içinde geçerli.Piyasada oyun konsolu konusunda sony ve microsoft büyük bir yarış içinde.Bazıları playstation derken, bazıları xbox diyor.Bu yazımızda objektif bir şekilde ikisini incelemeye çalışacağım.

  ps xbox

  1

  Xbox bir microsoft ürünü.Playstation ise sony.Xbox rakamlar konusunda daha üstün olduğu yerler olabiliyor fakat xbox %10 kısmını her işleminde kinecte harcamakta.

  Ps4 daha renkli,xbox one daha gerçekci bir görünüme sahip. Genel olarak baktığımız zaman sadece oyun için almak isterseniz kesinlikle ps4 fakat film,müzik,skype tarzı  uygulamalar girdiği zaman kesinlikle xbox one. Xbox one daki bir diğer teknoloji ise herhangi bir oyunda iseniz arkadaşınızla kulaklık ve mikrofon sayesinde konuşabiliyorsunuz ve aynı oyunda olmanızda şart değil.Xbox bunun için size kulaklık ve mikrofonu ücretsiz sunuyor.Herşeyin bir bedeli olduğu gibi xboxda bu uygulama ücretli.Ps4de böyle bir uygulama bile mevcut değil.

  Konsol pil ömrü ve kullanım rahatlığına baktığımız zaman birbirlerine benzer özellikler göstermektedir.

  Erdi Zülfükar

  Categories: Oyun

  Etiketler: , , ,

  One thought on “XBOX ve PLAYSTATİON değerlendirmesi

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir