• WhatsApp Kullanımı

  Telefonlardaki mesaj olayını bitiren ücretsiz mesaj atıp almaya yarayan platformlar arası bir mesajlaşma uygulamasıdır.Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir.
  *WhatsApp Ayarları
  *WhatsApp grup kurma
  Sizlere biraz WhatsApp kullanımından bahsedelim.
  whatsapp kullanımıÖncelikle WhatsApp’ta mesaj atmak için ; bir kişi seçmemiz gerekir.Bunun için soldaki işaretli tuş tıklanır ve rehberimizde whatsapp  uygulaması kullananlar listelenir,böylece oradan kişi seçilir ve mesaj atılır.Mesajın gitmesi ve gelmesi için online olmak gerekmektedir.

  WhatsApp’ta nasıl grup kurulur?

  whatsupp grup nasıl kurulur
  Birden çok kişiyle aynı anda haberleşmek için grup kurma yöntemi tercih edilebilmektedir.Öncelikle üste gördüğümüz yeni grup kısmı tıklanır ve yanda açılan pencerede kurulacak grubun konusu belirlenir.Burada dikkat ediceğimiz nokta açıklama 20 karakteri geçmemelidir.Sonrasında yine ekranda gördüğümüz gibi kişi ekleme işlemlerini yapabiliriz.Kişilerimizide ekledikten sonra oluştur butonunu tıklayarak grubumuzu oluşturmuş oluruz.

  WhatsApp’ta ayarlar
  whatsapp ayarlar
  Yapmak istediğimiz ayarları bu ekrandan yapabiliriz.Profili tıklarsak profil fotomuzu yada kullandığımız ismi değiştirebiliriz.
  Hesap kısmında ise gizlilik ayarlarınızı değiştirebilir,Telefon numarınızı değiştirebilir veya hesabı silebilirsiniz.Ödeme bilgisi ile ilgili alanda bir işlem yapmamıza gerek yoktur.Zaten ücretsiz bir uygulamadır,tabiki şimdilik zaman ne gösterir göreceğiz.
  Sohbet Ayarları kısmından ise duvar kağıdı seçebiliriz,yazı tipi boyutunu değiştirebilirsiniz,konuşmaları silebilir veya yedekleyebilirsiniz.
  Bildirimler kısmında ise gelen yada giden mesajlarda bildirim tonu açılır veya kapanabilir.Mesaj alındığında beyaz ışık bildirimi açılıp kapanması,titreşim uyarıları hem kişisel hem grup mesajlaşmaları için ayarlanabilir.
  Kişiler kısmında ise arkadaşına öner ve arkadaşın için ödeme yap gibi kullanılmayacak ayarlar vardır.

  WhatsApp kullanımı ile alakalı genel ayarlar bunlardır.Sizlerde cihazınızdaki uygulamayı kurcalayarak whatsapp kullanımını daha iyi kavrayabilirsiniz.

  Burcu Engin

  Categories: Cep Telefonu

  Etiketler: , , ,

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir