• Swarm nasıl kullanılır? Swarm nedir?

  Son dönemlerde akıllı telefonlar ile birlikte değişik işlevlere sahip uygulamalar kullanılmaya başlamıştır.Swarm uygulamasıda bunlardan biridir.

  Swarm nedir?
  swarmlogo
      Swarm kullanıcıların yer  bildirimi yapmasını sağlayan bir uygulamadır. Foursquare tarafından piyasaya sürülmüştür.Foursquare ye benzer fakat ondan daha kapsamlı ve özellik açısından zengin bir programdır.

  Swarm nasıl kullanılır ?

  swarmekran
  Bu sosyal uygulama arkadaşlarınıza daha kolay ulaşmanızı sağlar bunu kullanarak kimin nerede oldugunu kolayca öğrenebilirsiniz.

  Yandaki ekrandan arkadaşlarınıza ne kadar mesafede olduğumuzu görürüz.Aynı zamanda bu görünen arkadaşlarla mesajlaşılabilme olanağı vermektedir.

   

   

  swarm ekranı2
  Yandaki ekrandan arkadaşlarınızın hangi mekanlarda check-in yaptıklarını gösterir.Aynı zamanda buaradan sizde check-in yapabilirsiniz.

   

   

   

   

  swarm nedir     Bu ekranda ise telefondan aldığı şebeke sinyali ile çevrenizde bulunan mekanlar listelenir.Sizde bu mekanlardan hangisinde bulunuyorsanız  check-in yaparak yer bildiriminizi tamamlarsınız.

  Check-in yapacağımız yeri bulamadıysanız sağ üst köşedeki ara kısmını  tıklayarak check-in yapmak istediğiniz yeri yazabilirsiniz.

   

   

  swarm4       Checkin yapmak istediğimiz yeri seçtikten sonra karşımıza bu sayfa çıkacak burada  ne yaptığımızı yazabilirsiniz ve onun üstündeki sembollerden birini seçip
  simgesel hislerinizi belirtebilirsiniz.

  Arkadaşlarınız etiketlemek için ise sağ alttaki yeri seçip arkadaşlarınızı etiketleyebilirsiniz .Twitter ve facebookta paylaşmak içinde sağ alttaki simgeleri işaretlemeniz gerekmektedir.

  swarm ekranı
  Canberk Çanak

  Categories: Cep Telefonu

  Etiketler: , ,

  One thought on “Swarm nasıl kullanılır? Swarm nedir?

  • Anılcan Melin dedi ki:

   kullanmayı bilmeyenler için yararlı bir konu zaten sitenin genelindede çok faydalı bilgiler paylaşılıyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir